SPOR YAPANLARLA DOLUP TAŞIYOR

“TESİSLERİMİZ SPOR YAPANLARLA DOLUP TAŞIYOR”

Karabük Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Son Bir Haftada 8 Bin Sporcuyu Ağırladı.

Sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak için çalışan Karabük Gençlik ve Spor Müdürlüğü idaresinde bulunan tesislerinde son bir hafta içersinde çok sayıda maçta sporcu ve seyirciye ev sahipliği yaptı.

“Sporcu Kenti Karabük” sloganı ile Şehrin spor ihtiyaçlarını karşılayıp, yenilikçi, özgüven sahibi ve ahlaklı sporcular yetiştirerek sporun her dalına katkı sağlamayı misyon edinen Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü,sporu “Yediden Yetmişe” herkesin yaşam tarzı haline getirmek için çalışmaya devam ediyor.

En yoğun sporcu ve seyirci yoğunluğunu Kapalı Spor Salonları,Futbol Sahaları,Gençlik Merkezleri ve Yüzme Havuzunda gerçekleşirken,Karabük Gençlik ve Spor Müdürlüğü idaresinde bulunan tesislerinde son bir haftada 67 müsabaka,yetenek tarama spor faaliyetlerinde toplam 1340 sporcu,200 antrenör,4 Bin 350 seyirci ağırladı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Türkiye’de gençlerin özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan Deneyap Atölyelerinde derslerin başlaması ile birlikte hareketli günler geçiren Gençlik Merkezlerimiz bine yakın gencimizi ağırlarken Kapalı Yüzme Havuzunda “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Başlangıç ve Performans gruplarında ise 750 kişi Yüzme Havuzundan yararlandı.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven;”Karabük’ün sportif faaliyetlerde yükselen bir grafiğinin olduğunu belirterek, “Spor turizmine önemli katkı sağlıyoruz.Kaliteli ve milli sporcularımızın arttığını düşünürsek, tabanda iyi bir iyileşme söz konusu.”diye konuştu.

Güven, sadece sporcuların değil vatandaşların da tesislerden aktif şekilde faydalandığını vurgulayarak “Bu tesislerin ilimize kattığı zenginlikler sadece performans sporcularının yetişmesiyle sınırlı değil. Halkımız da faydalanıyor.Bu şekilde baktığımızda tesislerimizin sürekli kullanılması bizi mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.