Valimiz Mustafa Yavuz Başkanlığında Gerçekleştirildi

Seçim Güvenliği Toplantısı, Valimiz Mustafa Yavuz Başkanlığında Gerçekleştirildi

 

 

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan, Mahalli İdareler Seçimleri’nin ilimizde huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya, Valimiz Mustafa Yavuz, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi bir değerlendirmede bulunan Valimiz Mustafa Yavuz ; “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçim sürecinin, ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz.

Polis ve jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyor. Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için, bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin görevleri başında olacaklardır.” diye konuştu.

Toplantı, seçimin ilimizde huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi amacıyla ilgili kurumlarımızın seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında alacakları tedbirler ve dikkat etmeleri gereken hususların değerlendirilmesiyle sona erdi.