Milliler Galibiyetle Başladı

 

Spor Şehri Karabük’ümüzün ev sahipliğinde düzenlenen 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası, açılış seremonisi ve Milli Takımımız ile Bulgaristan Erkek Milli Takımı arasında oynanan maçla başladı.

Cumhuriyet Kenti Karabük’ümüzde 11-22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonasında İtalya, Fransa, Polonya, Ukrayna, Bulgaristan ve Türkiye’den 11 takım mücadele edecek.

Yeni Mahalle Spor Salonunda oynanacak müsabakaların açılış seremonisine Vali Fuat Gürel, Avrupa İşitme Engelliler Spor Organizasyonu (EDSO) Başkanı Iosif Stavrakakis, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Çapraz, protokol üyeleri ile Karabüklü Spor severler katıldı

Spor Altyapısı, konaklama imkânları, tarihi ve turistik mekanlarının yanı sıra Karabük halkımızın misafirperverliği ile ilk kez Uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapan Karabük’te organize edilen şampiyona protokol konuşmaları ile başladı.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Cimnastik Kulübü sporcularının ve açılış seremonisine Halk Oyunları gösterileri ile renk katan Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin performansları büyük alkış aldı.

  1. Avrupa İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası, Türkiye Erkek Milli Takımımız ile Bulgaristan Erkek Milli takımı arasında oynanan ilk gün müsabakaları ile devam etti.

Karabüklü Spor severlerin coşkulu tezahüratları arasında oynanan maçı Millilerimiz 3-0 yenerek şampiyonaya galibiyetle başladı.

11-22 Temmuz 2023 tarihleri arasında Yeni Mahalle Spor Salonunda oynanacak müsabakalara tüm spor severleri bekliyoruz.