İlçemiz Öğrencilerinden LGS’de Büyük Başarı

 

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, ilçemiz öğrencileri büyük bir başarıya imza attı. Öğrencilerimizin sınavda gösterdikleri üstün performanslarıyla hem ilçemizin hem de okullarımızın gurur kaynağı oldular. LGS sonuçlarına göre; İlçemiz İsmetpaşa Ortaokulu öğrencilerinden Talha Emir ÇAKIROĞLU  491,67 puan ile 0,29 yüzdelik dilime, Hazel BOSTANCI ise 488,71 puan ile 0.41 yüzdelik dilime girerek ilçemizde derece yaparak büyük başarı elde ettiler.  Diğer okullarımızda öğrenim gören yaklaşık 15 öğrencimiz de LGS’de göstermiş oldukları başarılı sonuçlar neticesinde; nitelikli okullara yerleşme imkânı yakalayarak bizleri gururlandırdılar.

 İlçe Milli Eğitim Murat ÇORBACI yaptığı açıklamada; “İlçemiz adına sevindirici bir dönem yaşadığımızı belirtmekten mutluluk duyuyoruz. Öncelikle bu başarıyı elde eden öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyoruz. Onlar, yoğun bir çalışma temposuyla sınavlara hazırlanarak gösterdikleri azim ve başarı ile örnek olmuşlardır. Öğrencilerimizin bu başarısı sadece bireysel bir çaba değil, aynı zamanda öğretmenlerimizin, velilerimizin ve okul yönetimimizin destek ve rehberliğiyle gerçekleşmiştir. Onların özverili çalışmaları ve öğrencilerimize sağladıkları destek, bu başarıyı mümkün kılmıştır. Bu vesileyle öğretmenlerimize, velilerimize ve okul yönetimimize teşekkür etmek istiyorum. Bu başarının diğer öğrencilerimiz için de bir motivasyon kaynağı olmasını umuyoruz. Gelecek yıllarda da ilçemizin adını, en üst sıralarda duyurmak için çaba göstereceğimize inanıyoruz. Her öğrencimizin potansiyelini ortaya çıkarmak ve onlara en iyi imkanları sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadeleri bulundu.

26 Haziran 2023 tarihinde Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte 03-19 Temmuz tarihleri arasında öğrencilerimizin tercih işlemleri başlayacaktır. Okullarımızda oluşturacağımız tercih danışmanlığı birimleriyle, öğrencilerimizin yetenekleri, ilgi alanları, akademik başarıları ve kariyer hedefleri gibi unsurları göz önünde bulundurarak doğru tercih yapmaları ve gelecekleriyle ilgili en iyi kararı vermeleri konusunda rehberlik yapılacaktır. 24 Temmuz tarihinde LGS yerleştirme sonuçları açıklanarak, ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimine süreç devam edecektir.