Alman heyeti Çaycuma’ya veda etti

 

Önceki dönem Lennestatdt Belediye Başkanı Stefan Hundt Başkanlığındaki Alman Heyeti, Çacuma’dan ayrıldı. Çaycuma’da Hasan Akgönül Parkı’nın açılışına katılan Heyet, spor alanında, iki kent arasında yapılacak işbirliği konusunda niyet birliğine de vardı.

Üç gündür Çaycuma’da bulunan, önceki dönem Belediye Başkanı Stefan Hundt başkanlığındaki Lennestatdt heyeti, Çaycuma’ya veda etti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, sabahın erken saatlerinde tüm daire amirleri ve bazı belediye meclis üyeleriyle birlikte makamında ağırladığı heyeti Çaycuma’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Heyette yer alan arkadaşlarıyla birlikte Türkiye’de çok güzel günler geçirdiklerini de ifade eden Hundt, Çaycuma Belediyesi şeref defterini de imzaladı.

HUNDT: “ŞEHRİN BÜYÜK BİR GELİŞİM İÇİNDE OLDUĞUNU GÖRMEKTEN ÇOK MUTLU OLDUM”

Hundt, deftere, “Merhaba, merhaba Çaycuma. Sevgili Bülent Kantarcı, burada, senin şehrinde, çok güzel günler yaşadık. Şehrin büyük bir gelişim içinde olduğunu görmekten çok mutlu oldum. Ekibinizin büyük bir hassasiyetle tüm insanların ihtiyaçlarını duyup, dinleyerek karşılamaya çalıştığını gördüm ve bundan çok etkilendim. Aynı zamanda değerli Hasan Akgönül’ü de çok güzel duygularla andık.

Başarılarınızın devamını dilerim. Stefan Hundt ve delegasyonu.” yazdı.

HER İKİ ÜLKEDE DOSTLUK MAÇLARI YAPILACAK

Spor alanındaki işbirliklerinin geliştirilmesinin özel olarak ele alındığı ziyarette, iki kentin futbol takımlarının her iki ülkede dostluk maçları yapması, Çaycuma’da düzenlenen yol koşularına Almanya’dan atletlerin de katılması konusunda niyet birliğine varıldı. Başkan Kantarcı, bu konulardaki sohbetin ardından, konuklarını, daire amirleri ve bazı meclis üyeleriyle birlikte belediyenin kapısından, İstanbul’a uğurladı.