Yenice Platformu sözcüsü Mustafa Akay : “Şeker Şenliği Şeker’de yapılırsa anlam kazanır”

İL  Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Genel Meclisi Üyesi Recep Tetik  ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ertan Özgü’den oluşan komite tarafından düzenlenen ” Saklı Cennetin Yolu/ Şeker Kanyonu Şenlikleri” nin Satuk Köyü Uzunkum Mahallesi’nde yapılacağı duyurusu üzerine  Yenice Platformu Sözcüsü Mustafa Akay, bir açıklama yaptı. Akay, “Yenice’nin marka ismi  olması için çaba gösterilen Şeker Kanyonu’nun adı kullanılarak düzenlenen şenliğin başka yerde yapılmasını, anlamsız bulduklarını” söyledi.
Yenice Platformu Sözcüsü Mustafa Akay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ” Şeker adını Türkiye’de Yenice’nin markası olarak lanse etmeye çalıştığımız bir dönemde, düzenlenen bir şenliğin etkinliklerinin bir başka mahalde yapılmasını  anlamsız buluyoruz. İki yıla yakın bir süredir  Şeker Kanyonu’nda yapılacak HES’e karşı verdiğimiz mücadeleye katkı sunacağını umduğumuz bir şenliğin Şeker’le hiç bir ilgisi bulunmayan bir mahalde yapılması hoş olmamıştır. Mesele Şeker’in adını duyurmak, HES olayına dikkat  çekmek amacı olsaydı, etkinlikler de burada yapılırdı. Hangi anlayış, Şeker adını kullanarak bir  başka yerde etkinlik yapma kararını almıştır? Bunu merak ediyoruz. Bu irade neye hizmet etmektedir? Neyi amaçlamaktadır?
Cumhur İttifakı bileşenlerinin kendi aralarındaki  kısır çekişmeler Yenice’nin enerjisini boşa tüketir duruma gelmiştir. Şenlik adı altında oluşturulan kutuplaşmaların bu memlekete vereceği bir katkı olamaz. Şenlikleri düzenleyenlerin ve şehri yönetenlerin olaya  biraz daha akılcı yaklaşmalarını ve Şeker Kanyonu’nda yapılmasını sağlamaları gerektiğini düşünüyoruz” dedi.