Olaylarının %99’8 i Aydınlatıldı

Jandarma Sorumluluk Bölgesindeki Asayiş Olaylarının %99’8 i Aydınlatıldı

 

 

Vali Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Garip Gümüş’ten 2022 yılında yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.

İl Jandarma Komutanlığı şeref defterini imzalayan Vali Fuat Gürel, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin Kelleci ile İl Jandarma Komutanlığı Şube Müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıya geçerek İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş’ ten brifing aldı.

2022 yılı içerisinde sorumluluk bölgelerinde 2 Bin 815 olayın vuku bulduğunu ifade ederek sunumuna başlayan İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Garip Gümüş, “Olayların aydınlatılma oranında ise terör olaylarının %100’ünün, Asayiş olaylarının %99’8 inin, Kaçakçılık ve Organize Suçlar bölümünde %100’ nün, Trafik suçlarının %100’ünün ve cezaevi olaylarının %100’ünün aydınlatıldığını ifade etti.

2022 yılında 188 Bin 622 aracı kontrol ettiklerini söyleyen Albay Gümüş, Trafik Eğitimleri kapsamında 3 Bin 864 kişiye eğitim verildiğini, Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında 165 öğrencinin eğitim aldığını ve Mobil Trafik Aracında 448 kişinin bilgilendirildiğini ifade etti.

Sorumluluk alanlarında tek başına yaşayan vatandaşlarımızı tespit ettiklerini, bu vatandaşlarımızın takip ve kontrollerinin jandarma ekiplerince titizlikle gerçekleştirildiğini kaydetti.

Jandarma Teşkilatının gerçekleştirdiği görevin çok önemli ve kutsal olduğunu ifade eden Vali Gürel “Jandarmamız sorumluluk bölgesinde asayiş olaylarının önlenmesinde büyük bir görev üstleniyor, aynı zamanda bu görevinin yanı sıra tek başına yaşayan büyüklerimizi ziyaret ederek gerektiğinde onlara yardım ederek görevini bir üst seviyeye çıkartıyor. Devletimizin şefkat yüzü olmaya devam eden İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş başta olmak üzere tüm Jandarma personelimize görevlerinde başarılar diliyorum.”diye konuştu.