Okullarımızda Karne Heyecanı Yaşandı

Okullarımızda Karne Heyecanı Yaşandı

 

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte ilçemizdeki 19 okulumuzda toplamda 1745 öğrenci ve 192 öğretmen, karne heyecanı yaşadı. Yenice Kaymakamı Mehmet Abdulkadir Güvenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı ve Şube Müdürü Ferdi Kurt ile birlikte Hüsamettin Fatime Ören Anaokulu ve Ülkü İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin coşkusuna ortak oldular.

Yenice Kaymakamı Mehmet Abdulkadir Güvenç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle buluştu. Öğrencilere karnelerini dağıtan Mehmet Abdulkadir  GÜVENÇ, öğrencilerimizin verdikleri emeği hak ettiklerini ifade ederek tatil sürecinde bol bol kitap okumalarını ve aileleriyle keyifli zaman geçirmelerini temenni etti. Öğrencilere yaptığı konuşmada; Hepiniz birer cevhersiniz, önemli olan kendinize bir hedef belirlemek ve içinizde yatan o cevheri meydana çıkarmak için gayret etmektedir. Ben sizlerin ilerde çok başarılı olacağınıza inanıyorum ifadelerine yer verdi.

Bu anlamlı törende, Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü öğrencilere moral verirken, öğrenciler de sevinç ve gurur dolu bir gün geçirdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı karne dağıtım töreni ardından Ülkü İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen bayrak törenine katılarak öğrenci ve velilerimize hitaben bir konuşma yaparak; öğrencilerimizin tatilin keyfini çıkaracakları bir ara dönemin ardından, yeni öğrenim dönemine daha hazır ve motive bir şekilde başlamaları temenni etti.