Muhammed Ali Telli Dünya Birincisi Oldu

 

Dünya genelinde 43.305 kişinin katıldığı Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi- İşlemsel Düşünme Etkinliği sonuçları açıklandı.

Karabük BİLSEM Matematik Öğretmeni Seda AKSU’nun danışmanlığında 20 öğrencimizin katıldığı etkinlikte 7. Sınıf Öğrencisi Muhammed Ali TELLİ 135 tam puanla Dünya 1.leri arasına girmiştir.

Elde ettiği başarıdan dolayı öğrencimizi ve bu başarıda emeği geçenleri tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, bir değerlendirmede bulunarak  “Öğrencilerimizi yarışmaya teşvik eden öğretmenlerimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzenlenen yarışmalara katılması çok önemli ve kıymetlidir.Okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz öğrencilerimizi düzenlenen yarışmalara teşvik etmesi, onları yetiştirmesi ve velilerimizin de destek olması öğrencinin kendini keşfetmesi noktasında büyük önem arz etmektedir. Bizler de farklı alanlarda (kültürel, sportif, sanatsal vb.) öğrencilerimiz kendilerini geliştirsin istiyoruz. Bu tür faaliyetler öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilmeleri, moral ve motivasyonları açısından çok değerlidir. Kendilerini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.