Karabük’ün Geleceği “Bilim Işığında” Şekillenecek

 

 

 

29 Eylül Cuma günü Safranbolu’da gerçekleştirilecek Afet Zirvesi’nde, bilim insanlarının ortaya koyacağı çalışmayla Karabük’ün geleceği şekillenecek.

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu ile Karabük Dernekler Federasyonu Genel Başkanı ve Karabük Milletvekili Cevdet Akay’ın öncülüğünde, Safranbolu Belediyesi paydaşlığında düzenlenecek zirvede Karabük’üm geleceği için önemli mesajlar verilecek.

Karabük’ü Bölgenin Yıldızı Haline Getirmek İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız

Gerçekleştirilecek zirve hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Akay, “Karabük birinci derece deprem bölgesinde yer alıyor ayrıca nüfusun yüzde 93’ü de birinci derece deprem bölgesinde yaşıyor. Bu açıdan “deprem” konusu ilimiz için oldukça hayatidir. Karabük Milletvekili olarak, bu konuda üzerime düşen tüm görevi yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Ayrıca turizm konusunda adeta bir cevher olan ilimizin tanıtımının daha görünür olması için var gücümüzle çalışacak, şehrimizi bölgenin yıldızı haline getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Karabük’ün Sesini Herkes Duyacak

Zirve hakkında detaylı bilgi paylaşan Akay, “Bu kapsamda Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu, Karabük Dernekler Federasyonu ve Safranbolu Belediyesi paydaşlığında 29 Eylül Cuma günü Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde Karabük Milletvekili Cem Şahin ve Karabük Valimiz Mustafa Yavuz’un da katılımlarıyla Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Yüksel Yalova, Prof. Dr. Akdemir ve Prof. Dr. Aynur Aydın’ın konuşmacı olacağı Zirve’de Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem – Afet konularını ele alarak ulusal ve uluslararası boyutta ilimizin sesini duyuracağız.” ifadelerini kullandı.