KARABÜKLÜ SANAYİCİLER İÇİN DESTEK TALEBİNDE BULUNDU

MİLLETVEKİLİ AKAY TORBA KANUN GÖRÜŞMELERİNDE SEL FELAKETİNDEN ETKİLENEN KARABÜKLÜ SANAYİCİLER İÇİN DESTEK TALEBİNDE BULUNDU

 

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay,  TBMM’deki Torba Kanun görüşmelerinde sel felaketlerinde zarar gören Karabüklü sanayicilere finansman desteği sunulması talebinde bulundu.

 

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan 6/2/2023 Tarihinde Meydana Gelen Depremlerin Yol Açtığı Ekonomik Kayıpların Telafisi İçin Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi İhdası İle Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında konuşan Milletvekili Akay,  “Seçim bölgem Karabük’te de sel felaketi nedeniyle zarar gören çok fazla sanayi tesisi var. Bu sanayi tesislerine de kredi desteği sağlanmalı.” dedi.

 

Sel Felaketinde Zarar Gören Sanayi Tesislerine de Destek Sağlanmalı

 

Görüşmeler sırasında hazır bulunan Bakanlık yetkililerine seslenen Milletvekili Akay, “Deprem bölgesinde zarar gören sanayi tesislerinin üstyapısında yüzde 100 mühendislik hizmetleri de dahil finansman sağlanıyor. Doğal afetler nedeniyle başka bölgelerde de bu tür zararlar var. Örneğin, benim seçim bölgem Karabük’te dahil, civar illerimizde de sel felaketi nedeniyle  zarar gören çok yer var. Bu bölgelerdeki organize sanayi tesislerine de bu imkan yani yüzde 100 kredi desteği sağlanmalı.” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Akay Sorunu İletti, Bakanlık Yetkilisi Sözünü Verdi

 

Torba Kanun görüşmeleri sırasında hazır bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Milletvekili Akay’ın gündeme getirdiği konu hakkında bir çalışma yaptıklarının altını çizdi.

 

Genel Müdür Turan konu ile ilgili yakın bir zamanda çalışma yapacaklarına işaret ederek sorunların ve yaşanan mağduriyetlerin çözüleceğini ifade etti.