Erasmus Projesi Kabul Edildi

Yenice Çok Programlı Lisemizden Büyük Başarı: Erasmus Projesi Kabul Edildi

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Kısa Süreli Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Faaliyeti kapsamında Yenice Çok Programlı Lisemiz tarafından 2023 Yılı Teklif Çağrısı döneminde hazırlanan “Okul Öncesi Eğitimde Reggio Emilia Stajı” başlıklı projesi asil listeden hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Proje kapsamında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencilerimiz Avrupa’da alanlarıyla ilgili staj yapacaklardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ÇORBACI yaptığı açıklamada; “Yenice Çok Programlı Lisemiz tarafından hazırlanan ve kabul edilerek hibe desteği almaya hak kazanan Erasmus+ projesi okulumuzun ve ilçemizin eğitimdeki başarısını bir kez daha gözler önüne seriyor.  Erasmus+ projesi öğrencilerimizin çocuk gelişimi ve eğitimi alanındaki bilgi ve deneyimlerini uluslararası düzeyde geliştirmelerine olanak sağlayacak bir fırsat sunuyor. Öğrencilerimiz, Avrupa’nın farklı ülkelerinde eğitim kurumlarında staj yaparak, farklı kültürleri tanıyacaklar ve uluslararası bir perspektif kazanacaklar. Bu deneyim onların kişisel ve mesleki gelişmelerine büyük katkı sağlayacaktır. Bu başarı, birlikte çalışmanın bir sonucudur. İlçemizin eğitim kalitesini yükseltmek için bu tür projelerin daha da artacağına inanıyorum.

Projemizin kabul edilmesinde emeği geçen idarecilerimize , öğretmenlerimize, proje yürütme ekibine teşekkür ederim.”  ifadelerinde bulundu.