ELİEYİOĞLU: “YENİCE’DE ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NET”

MHP YENİCE İLÇE BAŞKANI EYÜP ELİEYİOĞLU: “YENİCE’DE ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NET”

Değerli Hemşehrilerim,

Salı günü Yenice Gazetesi’nde yayınlanan “Mevcut Yerel Yönetim İle Milliyetçi Taban Yol Yürümeme Kararı Aldı” haberine istinaden açıklama yapma gereği duydum.

Toplumda karşılığı olmayan bir grup toplanmış şuan ki yerel yönetimi desteklemeyeceklerini açıklamış. Toplanan gruptaki çoğu zaten partimizin üyesi değildir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye bile karşı çıkan bazı kişiler bu grubun içerisinde yer almaktadırlar. Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki, geçmişte partiye hiçbir şekilde artıları olmayanlar, geçmiş seçimlerde başarılı olamayanlar toplanmışlar partimizden seçilen mevcut Belediye Başkanımıza atıfta bulunuyorlar.

Sizleri de gördük. Yerel seçimlerde kendi partisinin adayını desteklemeyip, başka partinin adayına kayanlar toplanmış Milliyetçilikten bahsediyorlar. Daha önce partinin İlçe Başkanlığını yapmış biri orada burada konuşarak, MHP’li Belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı desteklemektense gerekirse karşı partiyi desteklerim gibi çevresine konuşmalar yaptığını da biliyoruz ve kulağımıza gelmektedir. Toplantının amacının Zeki Çaylı Başkanımızın karşısında kim varsa onu desteklemek adına yapılan toplantı olduğunu da biliyoruz. Gruptan bazılarının en son yapılan genel seçimlerde MHP’nin Yenice’de düşük oy alması için çalışma yaptıklarını da gayet iyi biliyoruz. Toplumda hiçbir karşılığı olmayan çürümüş siyaset artıklarıyla bizim işimiz yok.Biz tabandan ülkücüyüz deyip diğer partilere çalışan sözde ülkücülere Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimiz gerekeni yapacaktır.

Zeki Çaylı Başkanımız sahipsiz değildir, Zeki Çaylı Başkanımızın arkasında Milliyetçi Hareket Partisi vardır, taraflı tarafsız tüm Yenice halkı vardır. Zeki Çaylı, gecesini gündüzüne katarak daima Yenice için çalışan; halkın büyük teveccühü ile yoluna emin adımlarla devam eden, göreve geldiği günden bu yana sürekli olarak ilçe halkıyla iç içe olan, düğün ve cenazeler başta olmak üzere tüm acı ve tatlı günlerinde vatandaşlarımızı yalnız bırakmayan, halk yararına verdiği her sözü yerine getiren dürüst, şaibesiz, başarılı ve Yenicemize uzun yıllar adından bahsedilecek hizmetleri ekibiyle birlikte yapan bir Belediye Başkanıdır. Şunu da unutmayın çürümüş siyaset artıklarının dediği değil, Yenice halkımızın dediği olur. Halkın gücünün üstünde de bir güç yoktur.Ne yalanlar ne iftiralar ne de saldırılar bizi yolumuzdan döndürebilir. Bizim hedeflerimiz sizlerinkinden daha büyük. Allah’ın izniyle halkımızın destek ve güveni ile hedefimize ulaşacağız. YENİCE’DE ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NET.

Milliyetçilikten bahsedenlere diyoruz ki, Ülkücülük, gönüldaşını, yoldaşını sahiplenmektir, cefayı ve sefayı paylaşmasını bilmektir, samimiyettir, dürüstlüktür.Kutlu dava yolunda yılmamak, yorulmamak, yıkılmamak demektir.Tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.