ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

MİLLETVEKİLİ AKAY KARABÜK’ÜN VE YENİCENİN ELEKTRİK KESİNTİLERİNİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

 

MİLLETVEKİLİ AKAY ENERJİ BAKANINA SESLENDİ: KARABÜK’ÜN ELEKTRİK KESİNTİSİNE KALICI ÇÖZÜM GETİRİN

 

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Karabük’teki elektrik kesintilerini TBMM Genel Kurulu’nun gündemine taşıdı.

 

Karabük Milletvekili Akay, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Karabük’ün Yenice ilçesinde elektriklerin en ufak yağışta dahi kesildiğinin altını çizerek sorunun çözümü için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

 

En Ufak Yağışta, Yenice’de Elektrikler Kesiliyor

 

Yenice ilçesinde meydana gelen elektrik kesintilerini TBMM Genel Kurulu’na taşıyan CHP’li Akay, “Seçim bölgem Karabük’te elektrik dağıtım faaliyetleri 2009 yılında özel sektöre devredildi. Özellikle Yenice ilçemizde sel, kar, fırtına gibi doğa olaylarından kaynaklı arızalar son yıllarda büyük artış göstermiş, en ufak yağışta dahi elektrikleri kesilir hale gelmiştir.” dedi.

 

Yaşanan Elektrik Kesintilerden Dolayı Karabüklüler Büyük Mağduriyet Yaşıyor

 

Karabük’teki elektrik dağıtımından sorumlu şirketin elektrik nakil hatlarında bakım yaptıklarını söylediğini fakat sorunun büyüyerek devam ettiğine dikkat çeken Akay, “Yaşanan bu kesintilerden dolayı hemşehrilerimiz büyük mağduriyet yaşamaktadır. 2009 yılından bu yana Karabük’te elektrik dağıtımı yapan firma, 2023 yılında kent genelinde 1.222 kilometrelik elektrik hattının bakımını tamamladıklarını beyan etmiş. Madem sorunlu hatları yeniliyorsunuz, Yenice ilçemizde bu sorunlar neden devam ediyor?” ifadelerini kullandı.

 

Milletvekili Akay’dan Enerji Bakanına Çağrı: Yenicedeki Elektrik Kesintilerini Çözün

 

En ufak yağışta dahi Yenice ilçesinde elektrik kesintisi yaşandığının ve bölge halkının büyük mağduriyet yaşadığının altını çizen Milletvekili Akay, soruna kalıcı çözüm üretilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

 

Elektrik kesintilerine kalıcı çözüm bulunması gerektiğini dile getirerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’na çağrıda bulunan CHP’li Akay, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına çağrıda bulunuyorum: Yeniceli hemşehrilerimizin karda, fırtınada, dondurucu havalarda elektriksiz kalmasını engelleyin, hemşehrilerimizin bu sorununa kalıcı çözüm bulun.” şeklinde konuştu.