Diktiğimiz Her Fidana Can Suyu Olarak Alın Terimizi Döküyoruz

Diktiğimiz Her Fidana Can Suyu Olarak Alın Terimizi Döküyoruz

 

 

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü 2023 yılı değerlendirme ve 2024 yılı program ve hedeflerinin değerlendirildiği toplantılara Yenice İşletme Müdürlüğünde devam edildi.

 

 

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Toplantının açılışında konuşma yapan Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu “ Bakanlığımız ve Orman Genel Müdürlüğümüz olarak her alanda sosyal ve ekonomik projeler üreterek orman köylümüzü kalkındırmak için çalışıyoruz. Orman köylümüz işlendirildikçe güçlenecek, güçlendirildikçe daha çok kazanacak. Yeşil Vatan’ımızın geleceği için mücadele eden, fidanları toprakla buluşturan orman köylümüzün ve üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Çalışmalarımızda fikir alışverişine önem veriyor, deneyim ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz.“ Akıl kavradığı ve inandığı her şeyi başarır. Diktiğimiz her fidana can suyu olarak alın terimizi döküyoruz Yaptığınız işe inanmak ve programlı çalışmak her zaman başarı getirecektir.

Yeni bir iş yılının başlangıcındayız. Yıllık İş programımızı ve izleyeceğimiz yol haritamızı belirledik. Mevsim kış, tabiat uykuda arazi şartları çok zorlayıcı olsa da her mevsim koşulunda yapılması gereken çalışmalarımız var. Bölgemizdeki kırılan daldan, akan topraktan, yuvarlanan taştan haberimiz olacak. Sahada tamamlanan ya da yürütülen çalışmaların değişim ve gelişim süreçlerini mutlaka takip edin. Çalışma yapacağınız sahaları kontrol ederek iş planınızı belirleyin ve uygulayın. Ormancılık mesleğini mesai ve maaş karşılığı yapılan bir iş olarak görmemiz mümkün değildir. Ormanlarımızı korumak ve çoğaltmak ülkemize ve çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzdur.

2023 yılında belirlenen hedeflere ulaşarak başarılı bir yıl tamamladık, emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Başarı ekip işidir. Aynı şekilde bu yılda tüm programlarımızı eksiksiz olarak tamamlayarak yıl sonu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Aylık iş programlarınızı yapın, zamanı iyi kullanın. Mevzuatı ve gelen yazıları iyi okuyun. Adaletli davranın hakkı hak sahibine verin. Kendinizi yenileyin, geliştirin ve hiyerarşiye dikkat edin “diyerek 2024 yılının Ülkemize, bölgemize ve ormancılık camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bölge Müdürümüz Sayın Bayraktaroğlu sunumların ardından mesleki yeterliliğinin geliştirilmesi, yeni yayımlanan mevzuat ile uygulamalar hakkında bilgi verilmesi, temel prensip ve uygulamada birliğin sağlanması ile hizmet kalitesi ve verimliliğin arttırılmasına yönelik olarak İşletme Şeflerine talimatlarını verdi. Toplantıya Bölge Müdür Yardımcılarımız Sayın Mehmet Pınar ve Sayın Necmettin Aşçi ile Şube Müdürleri katıldı. Toplantılara diğer İşletme Müdürlüklerinde devam edecek” ifadelerine yer verildi.