deprem bölgesine 18 Milyon TL bağış

Kardemir çalışanlarından deprem bölgesine 18 Milyon TL bağış

Kardemir çalışanlarının Şubat ayı maaşlarından yapılan kesintiler ve geleneksel olarak dağıtılan Ramazan kumanya bedelleri birleştirilerek deprem bölgesine 18 Milyon TL bağış gerçekleştirildi.

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli birçok ilimizi kapsayan yaklaşık 15 Milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen depremler için ülke genelinde yürütülmekte olan dayanışma seferberliği tüm hızıyla sürüyor.

Depremin ilk günlerinden itibaren Şirket olarak yardımlarını gerçekleştiren Kardemir’de bu sefer çalışanlar, taşın altına elini koydu. Kardemir çalışanlarının yoğun talepleri doğrultusunda başlatılan yardım kampanyasının ardından 18 Milyon TL nakdi yardım toplanarak deprem bölgesine gönderildi.

Kardemir tarafından yapılan açıklamada;

“Yapılan ayni yardımlar ile birlikte çalışanlardan alınan talep doğrultusunda;

-Maaşlarından belli miktarda kesinti yapılmak suretiyle “Kardemir çalışanlarından bağış seferberliği” adı altında toplanan Beyaz Yaka Personelden 4.810.203,29-TL, Mavi Yaka Personelden ise 4.800.183,35-TL olmak üzere toplam 9.610.386,64-TL maddi yardımlar ile;

-Kardemir tarafından geleneksel olarak dağıtılan Ramazan kumanyalarının 2023 yılı bedelleri de birleştirilerek 8.734.080,00-TL tutar ile birlikte toplam 18.344.466,64-TL, AFAD tarafından organize edilen ‘TÜRKİYE TEK YÜREK’ yardım kampanyasına bağışlanmıştır.

Toplumumuzu derinden etkileyen böylesine bir afet sonrası birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma adına sağladığınız gönüllü ve özverili katkılarınız için siz değerli çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bu gibi afetlerin tekrar yaşanmamasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.”

İfadelerine yer verildi.

Ayrıca şirketten edinilen bilgiye göre Kardemir’in depremin ilk günlerinden itibaren gerçekleştirdiği ayni ve nakdi yardımlar, ilerleyen günlerde de ihtiyaçlar doğrultusunda sürdürülecek.

KARDEMİR A.Ş.