CHP İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADAYI ELİEYİOĞLU: “İLÇEMİZDE SOSYAL HİZMET MERKEZİ AÇILMALIDIR”

BU ayın sonunda yapılacak yerel seçimlere CHP’nin birinci sırasından İl Genel Meclisi Üyesi Adayı olarak katılan Fahri Elieyioğlu, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü, bu arada köylerdeki eksikleri de tespit ettiğini bildirdi.

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Fahri Elieyioğlu, “Yaptığım çalışmalarda gördüğüm eksikliklerden bir tanesi ilçemizde Sosyal Hizmet Merkezi’nin olmayışıdır. Ülkemizin çok küçük birimlerinde bile Sosyal Hizmet Merkezleri hizmet verirken, ilçemizin bundan yoksun oluşu üzüntü vericidir. Köylerimizde, çok sayıda muhtaç insan vardır. Bunların sorunlarının giderilmesinde Sosyal Hizmet Merkezi’nin büyük katkısı olacaktır. O nedenle, ilçemizde bir an önce Sosyal Hizmet Merkezi kurulmalıdır. Bizler, bu doğrultuda araştırmalar yaptık ve kurulması için girişimlerimize bir an önce  başlayacağız. Bu konuyu ilgili birimlere iletirken muhtarlarımızın da yardımlarını isteyeceğiz” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin bir arada sunulmasına yönelik kurulan merkezler  olarak hizmet veriyor.