CEVDET AKAY’A TBMM’DE ÖNEMLİ GÖREV

 

TBMM’nin 28. Dönem mesaisi başladı. Gerçekleşen seçimler sonrası göreve başlayan milletvekillerinin TBMM’deki görevleri de şekillenmeye başladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu, TBMM İhtisas Komisyonlarında görev alacak isimler belirledi. CHP 19 farklı komisyonda 110 üyeyle TBMM çalışmalarına katkı sağlayacak.

Milletvekili Akay Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Oldu

 

14 Mayıs’ta Karabük Milletvekili seçilerek TBMM’ye giren Cevdet Akay Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görevlendirilen CHP’li isimler arasında yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ilgili yıla ilişkin merkezi yönetim bütçe kanun teklifi ve kesin hesap kanun teklifi olmak üzere TBMM Başkanlığınca kendisine havale edilen vergi, resim, harçlara ilişkin düzenlemeler, sigortacılık sistemi, kamu personel rejimi, sosyal güvenlik sistemi, kamu kurum ve kuruluşlarının teşkilat yapısı, ticaret hayatı, bankacılık, finans ve sermaye piyasaları gibi toplumun bütününü ilgilendiren iktisadi, sosyal ve mali konulardaki kanun teklifleri görüşülecek.

 

Plan ve Bütçe Komisyon’nda yer alan CHP’li diğer isimler ise şöyle; Antalya Milletvekilleri Cavit Arı ve Mustafa Erdem, İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı.