Belediye Meclisinde Depremzedeler Unutulmadı

Belediye Meclisinde Depremzedeler Unutulmadı

Safranbolu Belediye Meclisi Şubat Ayı 2. Birleşiminde geçtiğimiz günlerde gece yarısı insanları uykuda iken yakalayan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşunun ardından kısa bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çok büyük bir deprem ve çok kaybımız var. Hepimiz çok üzgünüz. Ancak yaraların da bir an evvel sarılması gerekmekte. Bu bağlamda kampanya süresince desteklerini esirgemeyen Belediye Meclis Üyelerimize, değerli Safranbolu halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Köse şöyle devam etti, “AFAD koordinesinde ve Hayır Çarşısı tarafından yürütülen yardım kampanyasında desteklerin ardı arkası kesilmiyor. Şunu özellikle belirtmek isterim ki; İşin ucundan tutmak için birbirleri ile yarışan vatandaşlarımızı gördükçe böyle bir kentin Belediye Başkanı olmaktan gurur duymakta haklı olduğumu görüyorum ”dedi.

Başkan Elif Köse ve Belediye Meclis Üyeleri toplantının ardından yardım toplama merkesi olan hayır Çarşısına geçti.