Belediye Başkanı Çaylı : “Yalan haber rüzgarı devam ediyor “

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı bir internet sitesinde çıkan haber üzerine açıklamada bulunarak , “Yalan haber rüzgarı devam ediyor” dedi.

Belediye Başkanı Çaylı yapmış olduğu açıklamada , “Basın mensuplarının birinci ilk’eleri vatandaşlarımızı ve okuyucularını doğru bilgilendirmek olmalı diye düşünüyoruz.31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde aşırı taleplerini karşılaşmadığımız sözde basın mensupları  bizi karalamaya ve yalan haber yapmaya devam ediyor.Zeki Çaylı , sarımsak yemedi ki ağzında koksun. Her yalana verilecek bir doğru cevabımız mevcuttur.”dedi.

Başkan Çaylı açıklamasına devam ederek , “Değerli Dostlarım, Yenice Belediyesi’nin 2 cenaze aracından birisi geçtiğimiz ay içinde cenaze almaya giderken Zonguldak yolunda kaza yapmış ve hurdaya çıkmıştır.Şu an itibariyle halkımıza hizmet veren 1 cenaze nakil aracımız bulunmaktadır. Yeni bir araç alma çalışmalarımız devam etmektedir.28 Temmuz 2019 Pazar günü yani bugün öğlen vakti Yenice Merkez Mahallesi’nde de bir cenazemiz bulunduğundan köye yardımcı olunmamıştır.Biz, seçim öncesinde Denizli Belediyesi’nden bir vatandaşımızdan cenaze nakli için 4 bin lira talep edilmiş , bunun üzerine Denizli’ye bizim cenaze aracımız gönderilmiştir.Biz , Yenice’de tarihi bir başarı elde ettik. Bunu kabullenemeyen cennahlar olacaktır. Bunların yalan beyanlarını habere dönüştürecek kalemler de olacaktır. Yalan haber yapanlar  da yaptıranlar da Allah’ın huzurunda maşerde hesap vereceklerdir .Biz bunların yalanlarına alıştık. Meyve veren ağaç taşlanır. Biz , tüm vatandaşlarımıza eşit mesafedeyiz. Yasa ve kanunlara hep bağlı kaldık , kalmaya devam edeceğiz. Zeki Çaylı düşmanları hep olmuştur, olacaktır. Denizli’ye araç gönderen bu belediyenin elinde varken köye araç göndermemesi akıl ile bağdaşamaz. Bizi karalayanları önce Yüce Allah’ımıza, sonra sağduyulu halkımızın vicdanlarına havale ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.