Uysal’dan Vergili’ye Cevap

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Uysal’ın hedefinde Belediye Başkanı Rafet Vergili vardı. Vergili düzenlediği basın toplantısında Burhanettin Uysal’ın milletvekilliği dönemine dair birçok eleştiride bulununca Uysal da suskunluğunu  bozdu ve Vergili’yi son kez eleştirdiğini söyledi.

Milletvekilliği döneminde sadece 1 kez 3 Nisan ile ilgili Meclis’te konuşma yapmıştır.” diyen Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ’nin açıklamasına ilişkin UYSAL;

Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet VERGİLİ, şehri emin olarak dilinden emin misiniz derseniz emin değilim. Benim ile ilgili yaptığı açıklamada diyor ki; “Milletvekilliği döneminde Meclis’te sadece 1 kez konuşma yapmış O da 3 Nisan ile ilgilidir.” TBMM web sayfasından şahsımla ilgili sayfaya girdiğinizde 32 kez Komisyonlarda 21 kez de Genel Kurul’da olmak üzere toplam 53 kez konuşma yaptığım tutanaklarda vardır. 26. Dönemde TBMM’nde 6 komisyonda- Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanvekili, AB Uyum Komisyonu Üyesi, AKPM Üyesi, APA Üyesi, KPK Üyesi, FETÖ Araştırma Komisyonu Üyesi- görev aldım. Bu dönemde 6 komisyonda görev alan başka bir vekil yoktur. “

“Belediyeyi Part Time yönetiyor”

 

 “VERGİLİ Karabük’te hiç bulunmadığımı dile getirmiştir.  Benim evim 100. Yıl Mahallesinde bu kadar komisyon görevime rağmen Karabük’e gelmediğim hafta sonu yoktur. VERGİLİ ile anlaşmadığımız yer kendisi işlerini takip etmek için Cuma öğleden sonra İstanbul’a gidip Pazartesi öğleden sonra dönmektedir. Kendisinin beni Karabük’te görememesinin sebebi budur. Rafet bey Belediye Başkanlığı süresince Karabük’te resmi törenlerin kaçta kaçına katılmıştır. Ben Karabük’te ikamet ediyorum kendisi Karabük’te oturulacak yer görmediği için Safranbolu’da oturuyor” dedi

 

Ben 31 Mart’ı hiç düşünmüyorum. 1 Nisan’dan itibaren Karabük’ün kara kaderini nasıl değiştireceğimi düşünüyorum” diyen Burhanettin Uysal başkan Vergili’nin her seçim öncesi ayarlarının bozulduğunu söyledi.

Uysal “Rafet bey benim milletvekilliğim döneminde hiçbir iş yapmadığımı söylüyor. Kendisi 10 yıl boyunca ne yaptığını bir anlatsa. Araç Çayının ıslahını kendisi önceden projeleri arasında gösterirdi artık kaldırmış. O hayallerinden vazgeçmiş olabilir ama Araç Çayı ıslahı benim rektörlük hayalimdi. Milletvekilliğim döneminde projelerini yaptırdık İnşallah Belediye Başkanlığım döneminde de gerçekleştireceğiz. Karabük’ün kara kaderi değişecek.  DSİ kendine Araç Çayı ile ilgili görüş sormuştur peki Rafet bey buna cevabı ne oldu hiçbir cevap yazmamıştır.

Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Türkiye’nin 20. Ağız Diş Sağlığı Hastanesi bunu milletvekilliğim döneminde Karabük’e kazandırdım. Bölgemize hizmet etmektedir.

Havaalanın yapılacağı yer için Rafet bey, Üniversiteye yazdığı yazıda, ağaç kestirmem çevre kirliliği olur, Karabük’te trafik problemi var havaalanı buraya yapılacak olursa trafik probleminin önüne geçilemeyeceğini belirterek buraya yapılmasının uygun olmadığı belirterek geciktirmektedir. Her ne kadar %7 ‘si belediye hututları içerisinde yer almasına rağmen yazdığı bu yazı ile engellemektedir. Ama biz başaracağız. Karabük’ün üzerinde bu uçaklar uçacak. Bizim tek gayemiz Karabük’ün aşını işini büyütmek.

Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanında bulunan İmam Hatip Binasını çürük olması nedeniyle yıkarak yerine Tıp Fakültesi Binası yapacağız. Yine Kardemir Karabükspor’un antrenman sahasına Hastane Ek Binası yapacağız. Buraları Rafet beyin müdürleri arkadaşlarımız ile birlikte inceledik. Üniversitenin fidanlık arsasını MEB’e devrettik. Buraya Hastanenin yanında yıkılacak olan İmam Hatip Binasını yapacağız. Bunların tüm işlemleri tamamlandı. Ama şuan için yatırımların kısmen durdurulmasından dolayı beklemede. Yüzme Havuzunun yanına Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliğiyle 22 Milyon TL’lik Curling Spor Salonu yaptıracağız.   Eskipazar Mermer Kavşağı ve Cumayanı Geçişi, Kardemir Kavşağı ile ilgili milletvekilliğim dönemimde ihaleleri yapılmıştır.  Keltepe Kayak merkezi ile ilgili de benden önceki milletvekili arkadaşlarımızın gayreti olmuştur bizimde olmuştur. Geçen haftalarda gördük ki kentimize yeni bir heyecan getirdi. Halkımız akın etti. İnşallah yakın zamanda bölgenin önemli kayak merkezlerinden birine dönüşecektir. Süre olarak kısa ama çok yoğun bir milletvekilliği dönemi geçirdim. Vicdanımın da çok rahat olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.” Dedi.

 

 “Kuzeyin parlayan yıldızı diye pankartlar astırıyor, bu haliyle Karabük’e parlayan yıldız demek Karabüklünün aklıyla dalga geçmektir” diyen Burhanettin Uysal,  mevcut başkan Rafet Vergili’yi eleştiri yağmuruna tuttu. 

UYSAL : “VERGİLİ’nin 10 Yılın sonunda en büyük projesi yağmur drenaj hattını döşemek. Bu şehre Kuzeyin Yıldızı diye pankartlar astırdı. Yıldız ne demektir. Başka şehirlerde olmayan güzellikleri şehrine kazandırdıysan bu şekilde şehrini yıldız yaparsın. Karabük’te koyulmuş bir yıldız gösterin.  Emeklimizin, gençlerimizin oturabileceği, eğlenebileceği Karabük şehir merkezinde bir yer var mı? Çevre, hava kirliliği varsa, trafik problemi, altyapı sorunu varsa, bu şehre Kuzeyin Yıldızı demek Karabük halkının aklı ile dalga geçmektir. İnşallah 1 Nisan’dan sonra o yıldızları tek tek biz takacağız. Bu şehrin kanında zenginlik var, sosyal kültürel zenginlik var. Bu şehirde başka şehirlerde olmayan sinema salonlarına sahipti. Ama bugün kültürel anlamdaş sportif alanda yapılan bir faaliyet var mı? Üniversite şehri dediğimiz Karabük bunları hak etmiyor. 3 Nisan Ruhunu birlikte şahlandıracağız.” Şeklinde konuştu.