Emekliye seyyanen zam! İşte konuşulan rakam

Emekliye seyyanen zam! İşte konuşulan rakam…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024’ü “Emekliler yılı” şeklinde duyurmasının ardından, milyonlarca vatandaşta seyyanen zam beklentisi oluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024’ü “emekliler yılı” ilan etmesiyle birlikte milyonlarca kişide zam beklentisi oluştu. Ankara’da kulisler yeniden aktif hale geldi. Sandık öncesi emeklilere zam müjdesi verilmesi bekleniyor. Ayrıca emekli bayram ikramiyelerinde artış olabileceği konuşuluyor.
SSK ve Bağkur emeklilerine ek zam yapıldıktan sonra en son olarak zam ve ikramiye düzenlemesi gündeme geldi. Ankara kulislerinden sızan bilgiler heyecan yarattı. Emeklilerin talebi, en düşük emekli maaşının açlık sınırının üzerine çıkması ve asgari ücret seviyesine yaklaşmasıydı. Ocak ayında bu talep karşılık bulmamış olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2024’ü “emekli yılı” ilan etmesi, başka düzenlemelerin işareti olarak yorumlandı.
Seçimlere 20 gün kala işaret edilen tarih 10 Mart’tı, yani 31 Mart yerel seçimlerinden 20 gün önceydi. Erdoğan’ın sandık öncesi milyonlara yeni müjdeler vermesi bekleniyor. Seyyanen zamda konuşulan miktar ise 4 bin lira!
Emekli bayram ikramiyesi için de artış beklentisi var. Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi 2.000 lira olarak ödenen emekli bayram ikramiyesi tutarı 3.000 liraya yükseltilebilir.
Bir diğer ihtimal de Cumhuriyet bayramı ikramiyesinde olduğu gibi tutarın 5.000 liraya yükseltilmesi. Şimdi milyonlar, yeni düzenlemeler için bir kez daha gün saymaya başladı.