Yenice’de öğrencilerin karne sevinci

Yenice’de  okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 2 bin 87 öğrenci,bugün karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı.İsmetpaşa İlk ve ortaokulu öğrencileri karne sevinçlerini aileleri ile birlikte yaşadı.

Öğrenciler, bugün karne aldıktan sonra iki haftalık yarıyıl tatiline girdi.  Yarıyıl tatiliyle birlikte  ilçede bulunan 224 öğretmen de   dinlenme fırsatı bulacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 4 Şubat Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

Yarıyıl tatilinin ardından milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sınav maratonu da başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, 1 Haziran’da gerçekleştirilecek. 8. sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.
ÖSYM’nin internet sitesinden duyurulan takvime göre de 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS)  1. oturumu (TYT) 15 Haziran’da, 2. oturumu (AYT) ile Yabancı Dil Oturumu 16 Haziran’da yapılacak. YKS başvuruları 12 Şubat-6 Mart’ta alınacak. YKS için geç başvuru tarihi ise 19 Mart olarak belirlendi. Sınav sonuçları ise 18 Temmuz’da açıklanacak.