Şoförler Odası Başkanı Çakıl’dan Yüksekokula yeni bölümler isteği

Yenice  Şoförler ve Otomobilciler  Odası Başkanı Sedat Çakıl, yaptığı yazılı açıklamada, ilçedeki  MYO’nun  doluluk oranının  ve bölüm sayısının yeni akademik yılda artırılmasını istedi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sedat Çakıl, açıklamasında şunları söyledi. ” Önce halkımızın ve yüce milletimizin yeni yılını kutlar, İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.

Bilindiği gibi, Karabük’ün ikinci büyük ilçesi olan  Yenice’mizde yükseokul açılması konusundaki girişimler sonrası 2015-2016 akademik yılında eğitim ve öğrenime başlanmıştır. O dönemin Rektörü olan  Prof. Dr. Sayın Burhanettin Uysal, ” siz temeli atın ben gerisini getiririm ” demişti. Bunun üzerine mahalle sakinlerimiz 8900 m2 arsa bağışlamışlar, çevresindeki 26 dönüm hazine arazisi de ilave edilerek 34 bin m2’lik alan içinde şimdiki 12 derslik, 4 anfili, 2 bilgisayar laboratuvarlı, konferans salonu  yemekhanesi, kantini bulunan okulumuz devletin imkanları ile açılmıştı.  Öğretici ve yönetici kadrosu yeterli olmasına rağmen okula yeterli bölüm açılmadığı için istenilen sonuç alınamamıştı. 17 Şubat 2017 tarihinde,  Rektörümüz  Prof. Dr. Sayın Refik Polat, Rektör Yardımcılarımız,Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mücahit Coşkun ve  Yenice MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan’ın da katıldığı bir toplantıda 4 bölüm açılması konusunda mutabakata varılmış, ancak iki bölüm açılabilmiştir. Bizler, ülkemizin parlayan yıldızı ve markası olan Karabük Üniversitesi ile birlikte okulumuzun da büyümesini ve istenilen doluluk oranına ulaştırılarak verimli bir şekilde gelişmesini  istemekteyiz. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okulumuzda yeni bölümler açılması için  sayın rektörümüzden, yetkililerden ve siyasilerden destek bekliyoruz. Yenice’mizin büyümesi, gelişmesi için bunun mutlak olduğuna inanıyoruz. En derin sevgi ve saygılarımla.”