Sertaş Karakaş’ın projelerinin arkasında durmaya devam edeceklerini söyledi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç

Sertaş Karakaş’ın projelerinin arkasında durmaya devam edeceklerini söyledi

Sertaş Karakaş ; Yenice’de bir iş adamı olarak işsizliği ben çözerim

Bir yıl içinde doğalgaz getireceğiz

 

İlçemizde Gerçekleştirilen Ak Parti Mitingi yoğun katılım ile gerçekleşti. Mitinge Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ak Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, Karabük Milletvekilleri Ali Keskinkılıç,  Cem Şahin, önceki dönem Milletvekilleri Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan, önceki dönem Milletvekili Cumhur Ünal ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

İl Başkanı Ferhat Salt, Karabük Milletvekilleri Ali Keskinkılıç,  Cem Şahin, önceki dönem Milletvekilleri, Mehmet Ceylan, önceki dönem Milletvekili Cumhur Ünal miting alanındaki vatandaşlara selamlama konuşması yaptı. Selamlama konuşmasının ardından konuşan AK Parti Yenice İlçe Başkanı Sertaş Karakaş yaptığı konuşmasında: “ Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için dostum evi gönüllerdir gönülleri yapmaya geldim.

Öncelikle 62 yıllık Belediye tarihinde görev yapan Belediye Başkanlarımıza Belediye Meclis üyelerimize ve Belediye personeline teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılanlara rahmet diliyorum. Yenice huzur bulacak, Esnafımızın yüzü gülecek.

Geliyoruz Hizmet sevdası ile

Geliyoruz Yatırımlar ile

Çünkü Sevdamız Yenice’dir Saygıdeğer hemşerilerimiz çocuklarımızın abisi, gençlerin abisi, abilerimin kardeşi büyüklerimin evladı olmaya geldim.Ben Yeniceye Doğalgaz sorununu çözeriz diye geldim Ben Bir yıl içinde doğalgaz gelecek diye geldim Yenice’de bir iş adamı olarak işsizliği ben çözerim. Biz inandık başaracağız. Belediye ile devleti birleştireceğiz, Huzur evi, kreş, Bakım evi vb. bütün yatırımları ilçemize getireceğiz. Üçüncü TOKİ için söz aldık dedik üçüncü TOKİ’yi yapacağız dördü beşi de yapacağız. Bugün Özal Mahallemizde başlatmış olduğu doğalgazı tüm mahallelerimize söz veriyorum bir yıl içerisinde getireceğim. Beln ve ekibimiz inandı. Biz Hizmet için buradayız Yenicem bizler sizlere emanet Yenice bize emanet, Allah’a emanet diyorum. Allaha Emanet olun diyorum dedi.

 

 

Ak Parti Belediye Başkan adayı Sertaş Karakaş’ın ardından söz alan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, belediye başkan adayı Sertaş Karakaş’a destek olmak ve vatandaşlara hitap etmek için İlçemize geldi. Büyük coşkuyla karşılanan Tunç, AK Parti Yenice Belediye Başkan Adayı Sertaş Karakaş’ın projelerinin arkasında durmaya devam edeceklerini söyledi.

Bakan Tunç, “Cumhurbaşkanımızın dışında milletin huzuruna çıkıp büyük meydanlarda halka seslenebilen başka bir siyasetçi kaldı mı? 10 ay önce altılı masa vardı. Masanın altı, üstü vardı. Bir cumhurbaşkanı adayları vardı. Bu ülkeye cumhurbaşkanı yapacaklardı ama bu ülkeye cumhurbaşkanlığına layık gördükleri birisini kendi partilerine, genel başkanlığa layık görmediler. Attılar kenara. Onun yardımcıları olacaktı. Cumhurbaşkanı yardımcıları. Her partinin bir genel başkanı aynı zamanda neydi? Cumhurbaşkanı yardımcısı adayıydı. Şimdi neredeler? Birbirlerine düştüler. Bunlar iktidarı devralsalardı. Ne olurdu bu ülkenin hali? Ne yaparlardı? İktidarı paylaşabilirler miydi? İlk günden kavgaya tutuşurlardı. Ülkeyi bir kaosa sürüklerlerdi. İşte millet buna müsaade etmedi. Millet 10 ay önce Cumhur İttifakı’yla Recep Tayyip Erdoğan’la yola devam dedi” ifadelerini kullandı.

“Gerçek belediyeciliği kim başlattı bu ülkede? Recep Tayyip Erdoğan başlattı” diyen Tunç, şunları söyledi.

“Nerede başlattı? İstanbul’da başlattı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaşanılamaz hale getirdiği havası solunamayan havası, çöpleri toplanmayan İstanbul’u bir dönemde kısa sürede yaşanılır hale getirdi. İstanbul’un sorunlarından kurtardı ve hemen önünü kestiler. Şiir okudu diye hapse attılar. Sonrasında da milletimiz dedi ki yaşayanlar hale getiren o başkan var ya bir parti kursa da peşine takılsak, onu hemen iktidara getirsek. Türkiye’yi de problemlerinden o kurtarır dedi millet. AK Parti’nin kurulmasının sebebi gerçek belediyeciliktir. Gerçek belediyecilikten doğmuştur AK Parti. Recep Tayyip Erdoğan liderliği gerçek belediyecilikten ortaya çıkmıştır.

Muhalefete de yüklenen Tunç, “Bütün Türkiye genelinde de görüyorsunuz muhalefetin hali perişan. Ne hallere düştüler. Hatta darbeden bile destek vermeye, darbeyi tekrar çağrıştırmaya başladılar. ’Gençler yaparsa başımın üstünde yeri var’ diyor. Bunların darbecilik, vesayetçilik maalesef genlerine işlemiş genlerine. Kurtulamazlar onlar. O nedenle o milli irade düşmanları hiçbir zaman bu ülkede milletten destek alamaz. Yıllarca o darbeleri millete, demokrasi bayramı diye kutlatanlara bu millet, iktidar yüzü göstermez. Göstermiyor zaten” dedi.

Konuşmasının ardından, Miting alanında bulunan hanımefendilere karanfil dağıtan Bakan Tunç’a Ak Paarti Yenice Belediye Başkan adayı Sertaş Karakaş tarafından Yenice tablosu hediye edildi.

Mitingin ardından Babanın sayvanı düğün salonunda iftar programı düzenlendi.