Şahin: “Yerel seçimler eski sistemin son seçimi”

23.Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Mehmet Ali Şahin, memleketi Karabük’te partisinin belediye başkan aday toplantısına katılarak, yerel seçimlerin eski sistemin son seçimi olduğunu söyledi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler kapsamında AK Parti Karabük ile ilçelerdeki belediye başkan adaylarını 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlediği tanıtım toplantısı partililere tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan 23. Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Mehmet Ali Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinin önem arz ettiğini söyleyerek, “ Sadece yerel yönetimlerin seçileceği bir seçim değil. Bir defa eski sistemin son seçimi” dedi.Son 4-5 yıl içinde her yıl milletin önüne bir sandık konulduğunu ifade eden Şahin, “ Hatta bazı yıl iki sandık birden geldi. Şimdi yerel yönetimler seçimini yapıyoruz. Artık 2023 yılına kadar yani Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümüne kadar milletimizin önüne başka sandık gelmeyecek. Böylelikle bu yeni sistem Türkiye’ye her bakımdan istikrarı getirmiş olacak. Bu seçimlerin bir özelliği daha var. Daha önce hiçbir yerel seçimde olmayan ittifaklar var. İlk defa ittifak yasal olarak 24 Haziran’da milletvekili seçimlerinde yaşandı. Mahalli seçimde de Cumhur ve Millet ittifakı olarak var. Yasal ve Anayasal altyapısı yok ama artık bu yeni sistem siyasi partileri böyle bir yola itti. Bu aslında Türkiye için bir kazanç ve faydadır. Siyasette uzlaşmayı getirdi. Farklı düşüncedeki siyasi parti mensupların bir araya gelerek konuşmayı ve Türk demokrasisi için son derece yararlı. Türkiye’nin bundan sonra nereye doğru gittiği göstermesi bakımından ilginç bir durum olduğunu görüyoruz. Artık Türkiye’de siyasi yapılanmalar ilerde iki ana bloğa dönecek. İki ana damar Türkiye’de yönetime biri gelecek memnun olmazsa bir başkası gelecek. Buraya doğru gidiyor Türkiye” dedi.

“Fırat’ın doğusu ile ilgili operasyonun eli kulağındadır” 

Şahin, Türkiye’nin uzun zamandır ciddi bir tehdit altında olduğunu da kaydederek şunları söyledi:
“Uluslararası bir takım güçler 100 yıl önceki planları, Suriye sınırı boyunca terör devleti kurmak için çalışıyorlar. Terör örgütlerini kullanıyorlar ve Türkiye’nin hatta topraklarının bir bölümünü de kurulacak olan bu devlete ekleme hainayi planları var. İşte bunun çok iyi gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hükümetimiz ve Devletimiz bu oyunu bozmak için büyük bir gayret ve çaba içerisinde. Şimdi Fırat’ın doğusu ile ilgili operasyonun eli kulağındadır. Dolayısıyla Türkiye’nin hemen sınırında öylesine hayati bir mücadele içerisinde bulunduğu bir ortamda biz seçimlere gidiyoruz. İnanıyorum ki, hükümetin, devletimiz ve güvenlik güçlerimiz sınırı boyunca bir terör devleti kurulmasına asla izin vermeyecektir. Türkiye’nin bölünmesi projesini uygulamaya çalışanlar o amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.”