Vekillerden Sağlık Bakanı Koca’ya ziyaret

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya ziyarette bulundu.

Karabük Milletvekilleri Güneş ve Ünal Bakanlık ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan ziyaret edilmiş, ziyaretlerin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, hafta sonu Karabük’e gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmuştu.

Ak Parti’li Vekiller şimdi de Sağlık Bakanı Koca’yı ziyaret ederek Karabük’e davet etti. Vekiller ziyarette, yaklaşık bir ay önce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştürülmesi noktasında verdiği destek için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Karabüklüler adına teşekkürlerini ilettiler.

Ocak ayı sonuna kadar Karabük’e gelmesi beklenen Sağlık Bakanı’nın Karabük ziyareti esnasında hasta kabulü ve tedavinin başlandığı ve yaklaşık 12,5 Milyon TL’ye mal olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni açması planlanıyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan ve toplamda 40 Milyon TL mal olan Yenice Devlet Hastanesi, Eskipazar Entegre Devlet Hastanesi, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Sağlıklı Hayat Merkezi ( VSD ve Ketem ), Toplum Sağlığı Merkezi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün hakkında da yetkililerden bilgi alması bekleniyor.

Ziyaretin bir diğer önemli konusu da Karabük İl Sağlık Müdürlüğü’nün il geneli tespit ettiği doktor, yardımcı personel ve teknik ihtiyaçlar oldu.