Rektör Polat, büyükelçi ziyaretlerine devam ediyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, büyükelçi ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Özbekistan, Filistin, Cibuti ve Çad’ın Ankara Büyükelçilerini ziyaret eden Rektör Polat, bu hafta da Somali ve Sudan’ın Ankara Büyükelçilerini ziyaret etti.26.12.2018 11:35

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Büyükelçilik ziyaretleri kapsamında Somali’nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Mohamed ve Sudan’ın Ankara Büyükelçisi Dr. Yusuf Ahmet et-Tayib el-Kordofani ile bir araya geldi.

İlk olarak Somali Büyükelçisi Mohamed’i ziyaret eden Rektör Polat, Büyükelçi’ye Karabük Üniversitesinde okuyan Somalili öğrenciler hakkında bilgi verdi. Görüşmede ayrıca Somali’den daha fazla öğrencinin Karabük Üniversitesinde eğitim alması kararlaştırıldı.

Sudan Büyükelçisi ile yapılan görüşmede Sudan Eğitim Bakanı da yer aldı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, daha sonrasında ise Sudan’ın Ankara Büyükelçisi Dr. Yusuf Ahmet et-Tayib el-Kordofani ile görüştü. Sudan Büyükelçisi ile yapılan görüşmede, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Ankara’da bulunan Sudan Eğitim Bakanı Mashair Ahmed Elamin Eldawalab da yer aldı.

Görüşmede Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler veren Rektör Polat, Bakan Eldawalab’ı Karabük Üniversitesine davet etti. Davete olumlu karşılık veren Bakan Eldawalab, yakın zamanda Karabük Üniversitesini ziyaret etmek ve Sudan’ın ihtiyaçlarına yönelik mesleki eğitim veren bölümlere öğrenci yerleştirilmesi için anlaşma yapmak istediklerini belirtti.