İtiraz etti 7 oyla muhtar oldu

Yenice’ye bağlı Fatih Mahallesinde 2 oyla muhtarlığı kazanan Fikri Gövem, kendisine rakip olan Serkan Kökçü’nün itirazı üzerine Fatih Mahallesi’nin muhtarlık oyları yeniden sayıldı.

31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerinde Yenice’ye  bağlı Fatih Mahallesinde   4 isim muhtarlık için yarıştı. Seçim sonrası  Fikri Gövem 118 oy alırken en yakın rakip Serkan Kökçü’de 116  oy aldı. Bunun üzerine sonuca itiraz eden ve ilçe seçim kuruluna itiraz dilekçesi veren Serkan Kökçü’nün  başvurusu sonrası İlçe Seçim Kurulu Hakim Heyeti tarafından oylar yeniden sayıldı.Yapılan sayım sonrası resmi olmayan sonuçlara göre seçimi iki oy farkla kazanan Fikri Gövem’in oyları düşerek 109  oy, Serkan Kökçü’ye  ise yeniden  116  oy çıktı. Serkan Kökçü 7 oy farkla Fatih Mahallesi’nin yeni muhtarı oldu.

Gazetemize açıklamada  bulunan Serkan Kökçü: “ Rakibimizin   azası olan bir seçmenin bastığı benim oyumun arkasında bulunan evet mührüne sandıkta itiraz etti. Bunun üzerine kendi eniştem de  oy sayımı yapılırken   işaretli oyu  görmüş  ve sandık  başkanına itiraz da bulunduk.Sandık başkanı da bizlere tek işaretli olan oyu gösterdi ama oyun  geçerli olduğunu söyledi.  Sandık Başkanına yeniden itiraz da bulunduk itirazımız   kabul edilmedi. İtirazımızın İlçe Seçim Kuruluna yapılmamız söylendi. Ben de   ertesi gün  İlçe Seçim Kurulu Hakim Heyetine dilekçe ile başvuru da bulundum. İlçe Seçim Kurulu tarafından oylar yeniden sayıldı  rakibimizin oyları düştü ve 7 farkla Fatih mahallesine muhtar oldum. “ dedi.