Elimizin Değmediği Orman Parçası Kalmayacak

Ormancılık Çalışmalarında Kaliteyi Artırmak İçin Elimizin Değmediği Orman Parçası Kalmayacak

 

 

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nde Orman İşletme Müdürlükleri tarafından yürütülen ormancılık faaliyetlerinin hedef ve gerçekleşmeleri ile Ekim ayı durum değerlendirme toplantısı 07.11.2023 tarihinde Gökçebey Orman Fidanlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürümüz Sn. Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Pınar, Necmettin Aşçi ve Mehmet Ali Deniz ile Şube Müdürleri ve İşletme Müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürümüz Sn. Bayraktaroğlu; Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes mottosuyla hazırlanan 11.11.2023 Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikim programları için son hazırlıkların yapılmasını, yapılacak programlarda 11 Kasım’da dikilecek fidanlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillerine eşsiz armağanlar bırakmak için herhangi bir aksaklığa meydan vermeden Bartın’da 22, Karabük’te 41 ve Zonguldak’ta 37 olmak üzere 100 ayrı lokasyonda 485 dekar alanda aynı anda 51.189 adet fidanı toprakla buluşturmak için Şube Müdürlükleri, İşletme Müdürlüklerimiz ve tüm personellerinin özverili bir şekilde çalışması gerektiğini vurguladı.

Ormancılık faaliyetlerimizin çok yönlü ekolojik, teknik, sosyal ve kültürel istekler göz önünde bulundurularak verimli bir şekilde yapılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer aldığı, birimlerimiz tarafından yapılacak faaliyetlerde en az kaynak kullanımı ile en yüksek faydanın sağlanması ve imkânların etkin bir şekilde kullanılması kapsamında verimlilik hususunun da hassasiyetle takip edileceğini” belirterek ormancılık çalışmalarında kaliteyi artırmak için elimizin değmediği orman parçasının kalmaması gerektiğini ifade etti.

Toplantıda. İşletme ve Pazarlama ile Perosnel Şube Müdürleri birimleriyle alakalı konularda sorun ve çözüm önerileriyle birlikte katkıda bulundu.

Toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Bölge Müdürümüz Sn. Bayraktaroğlu; “Genel Müdürlüğümüzün 2023 yılı hedef ve programları doğrultusunda başladığımız ormancılık faaliyetlerimizin bir çoğunu yılın son çeyreğinde tamamladık. Hedefimiz yıl sonuna kadar bütün programlarımızı eksiksiz ve tam olarak gerçekleştirilmesidir. 2023 yılında deprem, sel afetleri yaşadığımız halde başarılı çalışmalar yapıldı, başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. Doğru planlama, azimli ve çalışkan personel ve uyumlu ekip çalışması ile mümkündür. Bu sebeple 2023 yılında Bölge Müdürlüğümüzde gerçekleştirdiğiniz güzel ve başarılı çalışmalarda emeği geçen herkesi tebrik ederim. Tüm programlarımızın eksiksiz olarak tamamlanarak yıl sonu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.