AK Parti Karabük’te adaylarını tanıttı

AK Parti Karabük Teşkilatı düzenlediği toplantı ile 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesi Ak Parti İl ve İlçe Belediye başkan adaylarını tanıttı.

Karabük 100.Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, TBMM Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Mehmet Ali Şahin, Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, il, ilçe ve belde teşkilatları ile partililer katıldılar. Toplantıda, Ak Partinin Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal, Safranbolu Belediye Başkan Adayı Ali Kaya, Yenice Belediye Başkan Adayı Coşkun Güven, Eflani Belediye Başkan Adayı İbrahim Ertuğrul, Eskipazar Belediye Başkan Adayı Mustafa Yarkan, Ovacık Belediye Başkan Adayı Yakup Narter ve Yortan Belediye Başkan Adayı Yılmaz Tiryaki kamuoyuna tanıtıldı.

Aday tanıtım töreninde açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz “ Ak Parti bir dava partisidir. Tüm Ak Partililer aday gösterilen belediye başkan adayımızın etrafından kenetlenerek seçimlere çok iyi bir şeklide hazırlanacaktır. Ak Parti iktidar döneminde Karabük’ü çok büyük yatırımlar gerçekleştirildi. Karabük’te belediyecilik anlamında 10 yıldır bir duraklama dönemi var. İnşallah, partimizin belediye başkan adayı Burhanettin Uysal’ın başkanlığı döneminde Karabük’ü yeniden inşa edeceğiz. Yortan beldemiz olmak üzere 7 seçim bölgesinde inşallah zaferle ayrılacağız. Bu seçim sadece belediye başkanlığı seçimi değil. Bu seçim, Cumhurbaşkanımızın daha rahat olması ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin daha iyi işlemesi için, bu seçimi kazanmak zorundayız. Tüm Ak partili kadrolarla seçimi almak için 31 Mart akşamına kadar durmadan çalışacağız. 31 Mart seçimleri için her partilimiz gece gündüz demeden çalışmalıdır. Bu çalışmalarımız esnasında hiç kimseyi kırmadan çalışma yapmalıyız. Biz sadece insanların oylarına talip olmayacağız, bizler onların gönlünü kazanacağız” dedi.

İl Başkanı İsmail Altınöz’ün konuşmasının ardından Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’da bir konuşma yaptı. Uysal konuşmasında “ Ak Parti iktidarı döneminde Karabük’e çok fazla yatırımlar yapıldı. Ama bugünkü, Karabük’ün görünümü bugünkü sosyal hayatı hiçte ülkemize yakışır değil. Bir il merkezi olduğumuzu ispatlamaya çalışsak bile, ispatlamak mümkün değildir. İlçeleri kendisinden ileri olan bir il, il değildir. İnşallah, kaybetmiş olduğumuz 10 yılı sizlerin vereceği destekle, en kısa zamanda kapatacağız ve Karabük’ü parmakla gösterilen bir il konumu haline getireceğiz”

AK Parti belediye başkan tanıtım töreninde Karabük Milletvekilleri Nizayi Güneş ve Cumhur Ünal’da yaptı. Milletvekilleri, Karabük merkez olmak üzere tüm belediye başkanlıklarının Ak Partili adaylarının kazanacağını, bunun için gece gündüz demeden cadde cadde, sokak sokak, ev ev dolaşılacağını söylediler.Ak parti belediye başkan aday tanıtım törenine katılan ve seçimlerde hiçbir şekilde diğer adaylar ile tartışmaya girilmeyeceğini belirten bir konuşma yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Mehmet Ali Şahin “ Seçim çalışmaları başladı. Adaylar kendilerini yapacakları hizmetler ile halkın karşısına çıkmalı. Tabiî ki seçim zamanında zaman zaman istenmeyen hareketler olacaktır. Ben asla partimizin adaylarının bu tür şeylerle vakit geçirmemeleri istiyorum. Bu tür tartışmalardan adaylarımızın uzak kalmasını tercih ediyorum. Çünkü kararı halkımız verecektir. İnşallah 31 Mart yerel seçimlerinde tüm belediye başkanlıklarını alacağız” dedi.Ak Parti belediye başkan aday tanıtım töreninde son olarak, TBMM Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin konuştu. Zengin, bu seçimlerin önemine dikkat çekerek, 31 Mart seçimlerinde Ak Parti’nin büyük bir zaferle seçimlerden çıkacağının altını çizdi.

Aday tanıtım töreninde yapılan konuşmaların ardından Ak Parti’nin il ve İlçe belediye başkan adayları tek tek tanıtıldı ve tören sona erdi.