Yeşil Vatan Bekçileri Göreve Hazır

Bartın ve Karabük Yeşil Vatan Bekçileri Göreve Hazır

Bölge Müdürlüğümüz Bartın, Karabük ve Ulus Orman İşletme Müdürlüklerimiz bünyesinde göreve başlayan Orman Muhafaza Memuru, orman yangın işçisi ve diğer işçilere yönelik eğitim düzenlendi.

Koruma Şube Müdürü, Bartın, Karabük ve Ulus İşletme Müdürü ve Müdür Yardımcıları tarafından verilen eğitimde olası yangın durumlarında iş güvenliği tedbirlerini alarak orman yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiğiyle ilgili yönelik eğitim tatbikatı yapıldı.

Öncelikli amacın yangına müdahale öncesinde ekiplerin iş güvenliği ve can güvenliği tedbirlerini alması gerektiği bunun içinde koruyucu giyim kıyafetlerinin giyilmiş teçhizat ve donanımlarının tam olarak kullanıma hazır olması gerektiği ve planlı kontrollü olarak yangına müdahale edilmesi gerektiğini belirtti.

Teorik olarak verilen eğitimin ardından ekiplerin araç ve gereçlerinin kontrolü yapılarak, bir yangın senaryosu oluşturularak, ekiplerin aldıkları eğitim doğrultusunda yangına kontrollü olarak müdahale tekniklerinin uygulaması yapıldı.Yapılan değerlendirmenin ardından eğitim sona erdi.