Birlikte yol yürümeye devam edeceğiz

AK Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş

Muhtarlarımızla birlikte yol yürümeye devam edeceğiz

AK Parti Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yirmibeş yayımladığı mesajında, “Devletimizin hemşerilerimize ulaşması noktasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir. Mahallelerimizin adeta gözü, kulağı olan, milletimizin güzide temsilcisi muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.

Muhtarların millet ile devlet arasında bir köprü vazifesi gördüklerini söyleyen Yirmibeş, “Muhtarlarımız, vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenmektedirler. Siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelden başladığına ve büyük devlet olmanın yolunun yerelden geçtiğine inanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta muhtarlığın önemine vurgu yapmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlarımız AK Parti hükümetlerimizin reformları sayesinde hak ettikleri konuma getirilmiştir”

Yirmibeş yayımladığı 19 Ekim Muhtarlar Günü mesajına şöyle devam etti:

“Muhtarlarımız AK Parti hükümetlerimizin reformları sayesinde hak ettikleri konuma getirilmiştir ve yerel demokrasinin güçlenmesi adına önemli adımlar atılmıştır. 19 Ekim gününün ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlenmesi son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi, devletimiz ve hükümetimizce en küçük mahalli hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.

Bizim için hizmetlerin vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde ulaştırılması için gerek planlanması gerekse hayata geçirilmesi aşamalarında, doğru hizmeti götürebilmek için muhtarlarımızın görüş ve önerileri her zaman vazgeçilmez olmuştur ve olacaktır. Mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan ve yakın mesai arkadaşlarım olarak gördüğüm muhtarlarımıza emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. İfadelerine yer verdi.