Anadolu Lisesi Müdürlüğüne Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’tan Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğüne Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı ve Şube Müdürleri ile birlikte Yortan Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Yenice İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Çorbacı ‘nın da hazır bulunduğu ziyarette ilk olarak Okul Müdürü Ertuğrul Karakırık’tan okul eğitim öğretim faaliyetleri ve okulun fiziki durumu hakkında bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, daha sonra okul bölümlerini ve derslikleri ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.

Öğrenciler ile bir süre sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, ücretsiz ders kitapları, yardımcı kaynak kitapları ve e-izleme modülünün en etkin şekilde kullanılması noktasında tavsiyelerde bulundu.

Akademik gelişim ile birlikte sosyal, kültürel ve sportif alanlarda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerini isteyen Akbaş, “Okulumuzun imkanları çok geniş. Okulumuzda atölyeler, çok amaçlı salon, kütüphane, müzik odası gibi birçok alan var. Bu imkânları öğretmenleriniz aracılığıyla çok iyi değerlendirin. İleriki yaşantınızda kendiniz geliştirdiğiniz alanlar size hem maddi hem manevi kazançlar sağlayacaktır.

Bunlar ile birlikte mutlaka kitap okumayı alışkanlık haline getirin Bilmenin, öğrenmenin yolu kitap okumaktan geçer.

Sizler büyük ve güçlü Türkiye’mizin geleceğisiniz. Kendinizi çok iyi geliştirin. Biz sizlere güveniyoruz. ” diyerek öğrencilerden ailelerine selamlarını iletmesini istedi.

Ziyaret kapsamında değerlendirmelerde bulunan Akbaş, İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Çorbacı’yı ve yöneticilerini, Okul idarecileri ve öğretmenlerine yaptıkları özverili, disiplinli ve fedakârca çalışmalarından ötürü ayrıca tebrik ederek, başarılı çalışmalarının devamını diledi.